3 Ağustos 2007 Cuma

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...

Bu güzel günde sizinle Ayşe'nin sözlüsü Murat'ın bize yolladığı bir maili paylaşmak istedik.Herkese huzurlu ve mutlu bir hafta sonu diliyoruz.

Hollandalı bir bilim adamı ve psikolog olan Vander Hoven ALLAH kelimesini oluşturan harflerin sırrını bulduğunu açıkladı. Profesör Hoven'in hastalar üzerindeki araştırmasının sonucu ise şöyle.. Hollandalı bir psikolog olan Vander Hoven Kur'an okumanın ve ALLAH kelimesini tekrar etmenin hastalar ve sağlıklı insanlar üzerindeki etkilerini bulduğunu açıkladı. Hollandalı profesör üç yıldan beri bir çok hasta üzerinde araştırma ve çalışmasını yaparak yeni buluşuna ulaştığını söyledi.

Hastalarından bazılarının Müslüman olmadığını, bazılarının da Arapça bilmediğini belirten Hoven hastalarına ALLAH kelimesini öğrettiğini söyledi.Alınan sonucun çok mükemmel olduğunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti. Arapça okuyabilen ve düzenli Kur'ân-ı Kerim okuyan insanların psikolojik hastalarıklardan kendilerini rahatça uzak tutabildiklerini söyleyen psikolog 'Allah' kelimesindeki her harfin hastalıklara nasıl tedavi olduğunu açıkladı.

Profesör Haven ALLAH kelimesini oluşturan harflerin psikolojik hastaların üzerindeki etkilerini açıkladı. -ALLAH kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor. - Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çıkarıldığı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa bir duraklamayla birlikte aynı işlem tekrarlanıyor.(İki –L- harfi olduğu için) Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor - Son harf olan –H- harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasında bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.

Bu araştırmayı yapan Hollandalı profesör Müslüman değil, fakat İslam ilimlerine ilgi duyan ve Kur'an-ı Kerim'in sırlarını araştıran bir psikolog.

1 yorum:

geçmiş yorumlar dedi ki...

cumanız mübarek olsun...
Yazan: duyuşen

muratın gönderdiği bu yazı gerçekten ilginç.tabi bu tip yazıların doğruluğu bilinmez ama allah a olan inancın insanı bedenen ve ruhen iyileştirdiğine bende inanıyorum.
inançtan ve ibadetten uzak olmak yada uzaklaşmak birçok hastalığa neden oluyor bu kesin.bu konuda kanuşmak yada yorum yapmak haddim değil...yinede allah herkeze hidayet versin,imanlı yaşayıp imanlı ölmeyi nasip etsin diyorum.

Bağlantı


*(-_-)* Geç kalmışım
Yazan: cemilekaran

Yeniden slmlar kızlar.. geç kalmış bir cuma notu. ama sizinde mübarek olsun. Yazı çok güzelmiş. Bilgi dağarcığımıza bir salkım daha eklemiş olduk.
Paylaştığınız için tşkler....

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Related Posts with Thumbnails