2 Kasım 2007 Cuma

DUVAK

Uzun zamandır izlemeyi beklediğim bir filmdi DUVAK.Sonunda izledim.Beklememin sebebi tabiki öncelikle Edward Norton...Naomi Wats'ı her ne kadar soğuk bulsamda bu filmde fikrim biraz değişti galiba.Muhteşem Çin manzalarıyla dolu ,aşkın biraz üstünden geçmiş bir film.

1920 yıllarında bir doktor olan Walter,Kitty'ye aşık olur.Çift kısa zamanda evlenir.Ama evlilikleri birbirinden çok farklı olan çift için bekledikleri gibi gitmez.Kitty çok mutsuzdur.Gittikçe kocasından uzaklaşır.Hatta onu aldatır.Walter Kitty 'yi evinde sevgilisi ile yakalar ama hiç birşey yapmaz.


Kitty ya kocasını boşamak zorundadır ki bu o zamanlar çok kötü bir durumdur ya da kocası ile birlikte Çin'nin kolera salgınından kırılan küçük bir kasabasına gitmek zorundadır.Sevgilisinden umduğu cevabı alamayan Kitty çaresiz kocasıyla gider.

Walter kendi kendine karısını cezalandırmaktadır.Ama bu köyde yaşayacakları onların hayatını tamamen değiştirecektir.Kısacık aşk hayatlarında neler kaçırdıklarını aslında birbirini olduğu gibi sevmenin daha kolay olduğunu anlayacaklar.Ama herşey için çok geç olabilir???
Daha fazla ayrıntı veremem.İzlemeyenler için filmin büyüsünü bozamam.
Genel olarak filmi çok beğendim.Edward Norton gururlu ve idealist koca rolünde mükemmeldi.Naomi Wats'ıda çok beğendiğimi itiraf etmeliyim. Dönemin kıyafetleri çok yakışmış kendisine.
Manzaraları çok etkileyici çok hoş bir aşk hikayesi.Aşk tadı biraz eksik kalmış ama kaçırmayın derim.Özellikle kız arkadaşlarla yapılan film gecelerinde çok güzel olur...
Herkese iyi tatiller...

7 yorum:

zeynep dedi ki...

�y� ve guzel b�r hafta sonu d�ler�m

Tijen dedi ki...

İlginç bir filme benziyor. Selamlar Tekirdağ'a!

cocuklacocuk dedi ki...

kızarkadaş sinema günlerine alındı, gerçi çocuklarla bu biraz zor oluyor, o zaman da eşlerimizle izliyoruz.

www.edasuner.com dedi ki...

Tek kelime ile muhteşem bir filmdi bende sana Notebooku öneririm

MAVi VE PORTAKAL dedi ki...

zeynepcim teşekkür ederim.
tijen,cocukla cocuk izlemenizi tavsiye ederim.
edecım notebook a bakıyorum şimdi.

laleninbahcesi.blogspot.com dedi ki...

evimizde bir Edward Norton fanatiği yaşadığı için izlemediğimzi filmi yok. Eğer izlemediyseniz American History X i tavsiye derim. Duvağı bende çok sevmiştim. SEVGİLER SİZE

anne ve cocuk dedi ki...

bu dvd yi ben de keyifle seyrettim.Eski zaanlardaki çaresiz hastalıklar,ölümler...yalnız istediği tutkulu aşkı bulamadım filmde...görsellik güzeldi ama...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Related Posts with Thumbnails